K-POP валютних надходжень. Ельза В. Тихоцька (с)
- = КУРБАС
- 14 груд. 2020 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 15 груд. 2020 р.
Чому Україна може повчитися в південно-корейських глазурованих хлопчиків та дівчаток?
(оформлення - www.custom-cursor.com)

Помітили, як у нашій масовій свідомості тримається радянський стереотип, що, мовляв, для того, аби бути заможним бла-бла-бла мають працювати заводи? Гіганти. Гіпергіганти. Десять тисяч людей працюють на заводі - добре. П'ятдесят - чудово. Сто тисяч - зразково! Моя бабуся, що 47 років проробила на такому гіганті-мамонті, зітхає: "Майже й не пожила для себе..." Їй ніколи було.
А вони тут співають, нероби...
Відверто кажучі, у Південній Кореї ще десять років тому панувало подібне ставлення до лавіноподібного зростання ринку шоу-бізнесу, що потребував інвестицій і ключові економічні гравці на них йшли. Старше покоління нервувало, люди середнього віку відсипалися вихідними та нічого не помічали, а молодь кайфувала. бавилася в мімікрічні баттли та заробляла перші постіндустріальні гроші. Розважаючись.
У 2018 році музична галузь країна зросла, за даними Форбс, на 17,9 відсотків, що стало найбільшим зростанням серед усіх галузей економіки країни, поставивши Корею на 6 місце світового мьюзік-маркета. У 2019 році поп-галузь Кореї заробила понад 5 мільярдів доларів. Виключно K-POP. Ніби небагато в масштабах корейської економіки. Але ніжні співаючі хлопчики та дівчатка з цнотливо-довірливими поглядами з ракетною швидкістю паралельно перезапустили інтерес до корейських мейк-ап продуктів та брендів молодіжного одягу, прибуток від яких (популяризований та інколи створенний з ноля саме за допомогою тих самих співаючих хлопчиків та дівчаток) вимірюється вже зовсім іншими цифрами. І наступ на світові косметичні ринки та найстильніші бутики триває. Це відчула навіть Італія. А за даними Hyundai Research Institute, раціональний менеджмент та належні інвестиції в рекламу здатні довести прибуток лише з одного (!) бойз-бенду (без урахування продакт-плейсменту та непрямих надходжень) до 3,6 мільярдів доларів на рік. Скільки бойз-бендів у Кореї точно не знає навіть Гугл.
Корейська мова не є мовою міжнародного спілкування і має мінімальні шанси наздогнати за рівнем кількості носіїв англійську чи китайську, однак це не заважає корейським продюсерами мати амбіційні плани щодо просування місцевого арт-продукту. Сучасні технології, вдалий медіа-маркетинг та наполеглевість роблять свою справу. А справа - це гроші.
Корейський мейкап-ринок - це 2.8 від світового або більше 9,3 млрд доларів у грошовому вимірі. Корея, за даними trade.gov, експортує косметичні засоби на 6 млрд. доларів на рік, тоді як у 2015 році цей показник не перевищував 2.9 млрд. Звідки молоді корейці дізнаються про новинки косметичних гігінтів? Від улюблених зірок. Хто формує споживацькі тренди? К-ПОП бенди та улюблені серіали. Що дозволяє підвищити попит? Переконливість контенту, який створюється такими самими однолітками за кошти економічних гігантів держави. Що заважає піти Україні схожим шляхом?
Національна культура стає популярною серед молоді лише тоді, коли вона асоціюється з успіхом. Південна Корея - ідеальний приклад. Ще 30 років тому корейці переважно тяжіли до іноземного. Зараз внутрішнє споживання - кореєцентричне, а приналежність до корейської нації є приводом для гордощів.
Україна володіє всіми складовими для динамічного ривку принаймні на внутрішньому ринку. Є креативні кадри, інженерне забезпечення, едукаційний ресурс. Є й гроші. У 2020 році країна витратить, відповідно до даних epravda.com.ua, лише на будівництво доріг та транспортної інфраструктури понад 102 млрд. гривень, а на депозитах фізичних осіб у банківській системі розміщено понад 520 млрд. грн., що є дуже серйозним інвестиційним ресурсом для розвитку креативної індустрії. Додайте до цих грошей прибуток Національного Банку України, перерахований до бюджету лише за 2019 рік (42.7 млрд. грн.), що також можуть працювати ефективніше та закласти чудовий фундамент у створення нової успішної економіки. Підтягнеться й приватний бізнес.
Нова індустріалізація, про яку так люблять говорити можновладці, реальна. Але це буде цифрова та розважальна індустріалізація. Людина людині - контент і, відверто кажучи, кожен з нас сьогодні володіє доступними засобами для його створення та просування. Ідея народжує цифровий товар, а товар притягує гроші. Просте правило, що здатне революційно оновити Україну та створити умови для заможного життя швидко, без потрясінь та надмірних залежностей.
Давайте вчитися успіху в корейських хлопчиків та дівчаток.
А гроші в нас є.
Comments